Субота, 25.05.2019, 13:01

Сторінка бібліотекаря

15 травня, з нагоди Дня сім’ї, в бібліотеці - філії №2 Сумської МЦБС для учнів 6 та 7 класів була проведена краєзнавча подорож «Сімя Деревських». Учні довідалися про Олександру Аврамівну Деревську, єдину в світі жінку, яка виховала 48 дітей - сиріт. Все її життя, щедро роздане дітям, було втіленням доброти, сердечності, людяності. На цьому ґрунті зростали діти, окрилялись та йшли в життя. Адже буде жити сім’я – буде жити й процвітати Україна!

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в шкільній бібліотеці пройшла година - спогад «Шляхами подвигу і слави». На заході згадали про те, що довелося пережити людям в той суворий час. Ми пам'ятаємо про тих, хто йшов назустріч смерті в боях в ім'я порятунку Батьківщини, про тих, хто своєю героїчною працею в тилу наближав Перемогу. Це день нашої спільної Пам'яті. Це День Великого Подвигу.

33 роки тому світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. 25 квітня у шкільній бібліотеці для учнів 5-7 класів пройшла година пам’яті «Атомне століття раною болить». Бібліотекарі розповіли про страшне екологічне лихо, про 30-кілометрову зону відчуження, про «рудий ліс», про героїв-ліквідаторів...

Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.

2 квітня учні 4 класу разом з батьками, класним керівником Гавриленко Т.І. та шкільним бібліотекарем Павловою В.М. відвідали Сумський обласний художній музей ім. Никанора Онацького. Працівник музею, Амеліна Н.В., познайомила відвідувачів з унікальною скарбницею творів вітчизняного та світового мистецтва в Україні, представлених в стилі живопису, графіки, скульптури. А шкільна бібліотека поповнилась буклетами, які ознайомлюють з творчою спадщиною мистецьких родин.

З 25 по 29 березня в нашій школі проходив Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято, яке прикрашене особливим колоритом – феєрверком дитячих усмішок і книг, свято, яке дарує радість спілкування, натхнення, пізнання нового і цікавого. На дітей чекало багато різноманітних пізнавально-розважальних заходів - «Поетична мозаїка», літературна дуель «Знання та таємниці на книжкових полицях», екологічна година «Таємниці та загадки природи», творча майстерня «3-Д портрет Т.Г Шевченка», екскурсії та зустрічі .

Родзинкою тижня стала зустріч із працівниками Сумської обласної бібліотеки для дітей, які показали лялькову виставу «Сонячний зайчик та Сонячний вовк» і провели вікторину «Нам книга відкриває всі світи».

Доповненням до заходів була книжков виставка - інсталяція «Модні книжки».

Отож, читайте і насолоджуйтесь читанням!

26 березня, під час тижня Книги, у рамках ІІ туру шкільного фестивалю «Таланти серед нас» пройшла літературна естафета «Поетична мозаїка», у якій взяли участь учні 2 – 10 класів школи. Кращі декламатори подарували слухачам вірші українських поетів про рідний край, природу, людські стосунки і почуття.

20 лютого відбувся захід «Вони за тим взлетіли в небо, щоб в мирі й щасті ми жили» , присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарі розповіли про ті буремні дні, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися.

13 лютого у шкільній бібліотеці, у рамках місячника культури поведінки і спілкування, був проведений виховний захід «Чарівні слова відкривають серця». Під час проведенні заходу була використана презентація і цікаві завдання. Разом з учнями згадали правила поведінки, розширили знання про ввічливість. Училися застосовувати слова етикету у повсякденному житті.

15 лютого у приміщенні шкільної бібліотеки, разом с представником бібліотеки - філії №2 Гузовською Т.М., відбувся захід до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Тридцять років тому закінчилася одна із трагічних сторінок історії – війна в Афганістані .
     Афганська війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто брав участь у тих боях. Під час заходу хвилиною мовчання було вшановано загиблих героїв-земляків.

«  Травень 2019  »